تصویب سند توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآن / معارفه رئیس جدید شورای توسعه(زمان ارسال: 17/دی/1397ساعت :38: 40 :11)

در جلسه اخیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی علاوه بر تصویب سند توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآن کریم، سیدسعیدرضا عاملی، دبیر جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی، نیز حضور داشت تا این جلسه معارفه وی نیز باشد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه موقوفه مکتب القرآن ثارالله به نقل از خبرگزاری  ایکنا؛ چهل و سومین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی عصر روز گذشته، ۱۵ دی‌ماه، با حضور اعضای این شورا و از جمله وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و آموزش عالی و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

 

از جمله دستور‌هایی که مورد بررسی قرار گرفت سند توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآن کریم بود که سرانجام به تصویب رسید و یکی از بندهای آن به پیشنهاد و بررسی مجدد در شورای توسعه منوط شد.

همچنین بحث صدور مجوز مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت یکی دیگر از دستور‌های این جلسه بود. در این بخش در مورد تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بحث و تبادل‌نظر شد. مصوبه این بخش هنوز اطلاع‌رسانی نشده است.

همچنین در این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدسعیدرضا عاملی»، دبیر جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی، حضور داشت تا این جلسه معارفه وی نیز باشد.

یادآور می‌شود براساس برنامه جلسه چهل و سوم شورای توسعه فرهنگ قرآنی باید روز اول دی‌ماه برگزار می‌شد که به دلیل حضور نیافتن اعضا چندین بار به تعویق افتاد.

گزارش مصوبات این جلسه متعاقباً اطلاع‌رسانی می‌شود.

 تمامی محتویات این سایت متعلق به موسسه موقوفه ثارالله می باشد 1395
طراحی و توسعه توسط Geegle 2021