بسیج برگرفته از آیات قرآن و جزو دستورات الهی است(زمان ارسال: 1/اذر/1396ساعت :04: 55 :10)

حجت‌الاسلام دکترمنصور برزگر، مدیر مؤسسه مكتب‌القرآن ثارالله(ع) ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته بسیج گفت: طبق نص صریح قرآن و فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بسیج برگرفته از قرآن کریم و شجره طیبه است.

وی با اشاره به آیات ۲۴ و ۲۵ سوره ابراهیم «أَلَمْ تَرَ كَیفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَیبَةً كَشَجَرَةٍ طَیبَةٍ أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاءِ ﴿۲۴﴾ تُؤْتِی أُكُلَهَا كُلَّ حِینٍ بِإِذْنِ رَبِّهَا وَیضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثَالَ لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ یتَذَكَّرُونَ؛ آیا ندیدى خدا چگونه مثل زده سخنى پاك كه مانند درختى پاك است كه ریشه‏ اش استوار و شاخه‏‌اش در آسمان است (۲۴) میوه‏ اش را هر دم به اذن پروردگارش مى‏ دهد و خدا مثلها را براى مردم مى‏ زند شاید كه آنان پند گیرند»، افزود:‌ بسیجیان ادامه‌دهنده راه ائمه اطهار و اولیای الهی هستند چراکه در قرآن پیرامون تعاون و بسیج مردمی آیات بسیاری وارد شده است.

مدیر کارگروه قرآن و عترت خاتم‌الاوصیا(عج) سپاه در استان فارس با یادآوری اینكه سراسر قرآن کریم سرشار از وعده‌های الهی به مومنین است، گفت: در آیه ۱۷۳ سوره آل عمران «الَّذِینَ قَالَ لَهُمُ النَّاسُ إِنَّ النَّاسَ قَدْ جَمَعُوا لَكُمْ فَاخْشَوْهُمْ فَزَادَهُمْ إِیمَانًا وَقَالُوا حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَكِیلُ؛ همان كسانى كه [برخى از] مردم به ایشان گفتند مردمان براى [جنگ با] شما گرد آمده‌ اند پس از آن بترسید و[لى این سخن] بر ایمانشان افزود و گفتند خدا ما را بس است و نیكو حمایتگرى است»، رجاء به خدای تعالی و آخرت را از ویژگی‌های مهم مومنین شمرده است.

دکتربرزگر با تأكید بر اینكه این آیه قرآن بهترین وصف برای بسیج مردمی و نهادهای مردمی همچون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است،‌ گفت: بسیج ده‌ها میلیونی ملت ایران در تمامی مقاطع خطر جلو دشمن می‌ایستد و می‌گوید خدا برای ما کافی است و او بهترین وکیل است.

وی بیان کرد: اکثریت حافظان و قاریان مؤسسه موقوفه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) بسیجی بوده و عضو پایگاه‌های مقاومت هستند و همچنین نیمی از مراکز آموزشی و هیئت‌های قرآنی تحت پوشش مؤسسه در حسینیه‌ها و مساجد که مرکز ساماندهی نیروی بسیج است، مستقر هستند و همکاری و تعامل سازنده‌ای با پایگاه‌های مقاومت بسیج در سراسر کشور دارند.

عضو بنیاد بین‌المللی حفظ قرآن ادامه داد: بسیج می‌خواهد تک تک ملت ایران را در قالب ولایت برای عزت ایران و اسلام برپا بدارد. این یک سازماندهی است بسیجی که مقام معظم رهبری فرمودند: با نیروهای مقاومت فرق می‌کند بخش عظیم بسیج، ملت هستند که می‌خواهند برای مملکت و برای زمینه‌سازی ظهور امام زمان(عج) و سازندگی این کشور تلاش کنند.

مدیر مؤسسه موقوفه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) در پایان گفت: در آینده نزدیک همایش‌ها و دوره‌های مختلف علوم قرآنی ویژه بسیجیان فعال سراسر استان فارس با همکاری سپاه فجر استان فارس و نواحی بسیح مردمی شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.


تمامی محتویات این سایت متعلق به موسسه موقوفه ثارالله می باشد 1395
طراحی و توسعه توسط Geegle 2021