گردهمایی مدیران مهدقرآن و پیش‌دبستانی ثارالله/ گشایشی در رفع مشكلات مؤسسات نشده است(زمان ارسال: 14/تیر/1396ساعت :40: 39 :10)

به گزارش روابط عمومی مؤسسه موقوفه  مكتب‌القرآن ثارالله دومین همایش مدیران مراکز مهدقرآن و پیش دبستانی مکتب‌القرآن ثارالله سراسر كشور در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزارشد.

این همایش با حضور مدیران مراکز پیش دبستانی سراسر کشور با محوریت بررسی عملکرد سال تحصیلی ۹۵، ابلاغ آیین‌نامه و بخشنامه‌های مصوب سال ۱۳۹۶ برگزار شد.
حجت‌الاسلام منصور برزگر، مدیر مؤسسه موقوفه مكتب‌القرآن ثارالله در حاشیه این همایش گفت: به حمد الهی تاکنون بیش از ۳ هزار مربی مهدقرآن و پیش دبستانی در سراسر کشور آموزش‌های تخصصی لازم را گذرانده‌اند.

وی، بررسی عملکرد سال تحصیلی ۹۵-۹۶، برنامه‌ریزی و ابلاغ بخشنامه‌های مصوب سال تحصیلی جدید مراکز پیش دبستانی، تعیین تکلیف لباس فرم یک شکل مراکز، ابلاغ شرایط و ضوابط بیمه حوادث و مسئولیت مراکز را از مهم‌ترین عناوین این همایش برشمرد.

برزگر همچنین این نكته را یادآور شد كه مؤسسه مكتب‌القرآن ثارالله(ع) هم‌اكنون دارای بیش از ۱۳۰ مرکز مهدقرآن و پیش دبستانی در نقاط مختلف كشور است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت مهجوریت‌زدایی از قرآن كریم تأكید كرد و گفت: تمام مشكلات و گرفتاری‌های جامعه امروزی ما به دوری و فاصله گرفتن از قرآن كریم باز می‌گردد لذا باید همه با هم در جهت رفع مهجوریت این كتاب آسمانی تلاش كنیم.

عضو بنیاد بین‌المللی حفظ قرآن كریم خواستار توجه بیش از پیش مسئولان به مؤسسات قرآنی مردمی شد و گفت: متأسفانه هم‌اكنون قریب ۴ سال است كه مؤسسات مردمی درگیر مشكلات مالی فراوان هستند به طوری كه حتی قدرت پرداخت حق‌الزحمه مربیان خود را هم ندارند.

وی با یادآوری اینكه این مطالب را با مسئولان كشوری مطرح گذاشته اما هنوز گشایشی در این زمینه صورت نگرفته است، گفت: متأسفانه در برخی از ادارات، كسانی در مورد كلاس‌های قرآن تصمیم می‌گیرند كه بویی از قرآن نبرده‌اند كه اگر چنین باشد ما در مقابل كسانی كه در مقابل قرآن ایستاده‌اند، خواهیم ایستاد.

 


تمامی محتویات این سایت متعلق به موسسه موقوفه ثارالله می باشد 1395
طراحی و توسعه توسط Geegle 2021