همایش "سبک زندگی اسلامی و مهدویت" در شهرستان لامردبا حضور آیت الله حدائق برگزارشد(زمان ارسال: 10/بهمن/1395ساعت :26: 56 :10)

به گزارش روابط عمومی مؤسسه موقوفه مکتب القرآن ثارالله،شامگاه گذشته9 بهمن ماه  همایش سیک زندگی اسلامی و مهدویت با حضور حضرت آیت الله شیخ علیرضا حدائق از علما و اساتید مطرح استان و کشور در شهرستان قرآنی لامرد برگزارشد.

قائم مقام مؤسسه موقوفه مکتب القرآن ثارالله،درحاشیه برگزاری این همایش تخصصی گفت: پیامبر اکرم (ص) احیاگر هویت واقعی اسلام و هم نقش سازنده زنان در جامعه بود زیرا در زمان جاهلیت دختران را زنده به گور کردند اما پیامبر اکرم (ص) با احترام گذاشتن به حضرت خدیجه و بوسه بر دستان فاطمه حرمت زنان را حفظ و این بیانگر سبک زندگی در اسلام است.

حجت الاسلام محمد الهیاری افزود: همایش تخصصی سبک زندگی اسلام و مهدویت با هدف" استحکام بنیان خانواده اسلامی و قرآنی و ترویج بیش ازپیش سبک زندگی در اسلام ناب محمدی(ص) و پیوست آن به فرهنگ مهدویت و انتظار در شهرستان قرآنی لامرد برگزارشد.

هم چنین آیت الله شیخ علیرضا حدائق دراین همایش اظهارکرد: امروز در دنیای غرب بخش زیادی از مردم باحالت واماندگی و درماندگی  وناامیدی نسبت به آینده زندگی خود مواجه هستند که منشاء آن نبود اعتقادات راسخ و عدم باورهای دینی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از هدف های تشکیل خانواده از دیدگاه اسلام گسترش افراد از لحاظ توحیدی است گفت: از دیدگاه اسلام خانواده باعث تسکین و آرامش و تداوم نسل و تربیت توحیدی خواهد شد که این نوع نگاه و هدف قرآنی جهت تعالی انسان است.

 آیت الله حدائق؛ عدم مسئولیت پذیری را از عامل مهم تاخیر در ازدواج جوانان دانست و خاطر نشان کرد: ازدواج به عنوان فرضیه ای الهی باعث سلامت جسم و روان جامعه است و آرامش روحی و روانی افراد جامعه را به همراه دارد اما متاسفانه با پیشرفت جوامع و تغییرات ایجاد شده در سبک زندگی افراد جامعه ما شاهد به تاخیر افتادن ازدواج در جوانان هستیم که علل و عوامل متعددی در به تاخیر افتادن این فرضیه الهی می تواند موثر باشد.

رئیس بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) فارس با بیان اینکه بیشترین عامل طلاق در جامعه عدم تدین و ضعف ایمان زوجین بوده است عنوان کرد: بیشترین آمار طلاق طبق تحقیقات و گفته های کارشناسان خانواده و قضایی ضعف اعتقادات مذهبی در زوجین بوده که تنها راه حل این معضل اجتماعی ترویج سبک و سیره زندگی اهل بیت(ع) و پیاده نمودن دستورات و احکام سعادتبخش قرآن کریم در زندگی جوانان است.

یادآورمی شود: همایش تخصصی سبک زندگی اسلامی و مهدویت با همکاری مؤسسه موقوفه مکتب القرآن ثارالله، ناحیه بسیج سپاه و اداره تبلیغات اسلامی با حضور حافظان و قاریان و عموم مردم ولاتمدار شهرستان لامرد برگزارشد


تمامی محتویات این سایت متعلق به موسسه موقوفه ثارالله می باشد 1395
طراحی و توسعه توسط Geegle 2021