مدیر موقوفه مکتب القرآن ثارالله به عنوان واقف قرآنی کشور تجلیل شد(زمان ارسال: 18/اذر/1395ساعت :45: 37 :10)

حجت الاسلام دکترمنصوربرزگر مدیر موقوفه مکتب القرآن ثارالله به عنوان واقف قرآنی کشور صبح امروز در مرکز همایش های صدا و سیما تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه موقوفه مکتب القرآن ثارالله،حجت الاسلام برزگر مدیر موقوفه مکتب القرآن ثارالله به عنوان واقف نمونه کشوری تجلیل شد.

بر اساس این گزارش در همایش ملی یاوران وقف صبح امروز با حضور صالحی امیری، حجت الاسلام علی محمدی؛ رییس سازمان اوقاف و امور خیریه، دکتر مخبر دزفولی و جمعی از مسئولان کشوری، در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد حجت الاسلام منصور برزگر به عنوان واقف نمونه کشوری در امور قرآنی مورد تجلیل قرار گرفت.

 موسسه موقوفه مکتب القرآن ثارالله به عنوان تنها موسسه قرآنی در این همایش تجلیل شد که بر همین اساس برزگر در جمع خبرنگاران  گفت: موسسه موقوفه مکتب القرآن ثارالله از سال 1371 در شهر لامرد، در منطقه ای محروم ودرمنزلی کاه گلی شروع فعالیت نموده است که الحمدلله هم اکنون پس از گذشت 23 سال یکی از بزرگ‌ترین موقوفه‌های قرآنی در سطح کشور بوده که فعالیت‌های مختلف قرآنی و آموزشی را انجام می‌دهد.

وی در ادامه گفت: این موسسه با ایجاد بیش از 360 شعبه قرآنی، مرکز آموزشی و مهد و پیش دبستانی شکوفه‌های قرآنی و هیئات قرآنی در 22 استان کشور در زمینه آشنایی هر چه بیشتر با معارف قرآنی فعالیت نموده است که این مهم با همکاری تعداد 150 نفر از طلاب و روحانیون خلاق و فاضل و 700 نفر از دانشجویان عزیز، متعهد و پرتلاش صورت پذیرفته است.

این واقف نمونه کشوری عنوان کرد: تربیت بیش از 5000 هزار نفر حافظ قرآن کریم از یک جزء تا سی جزء، راه اندازی مدارس شبانه روزی حفظ قرآن ویژه خواهران وبرادران برای اولین بار درشیراز سومین حرم اهل بیت (ع) درایران وچند شهر دیگر ومجمع قاریان وحافظان نیز از دیگر اقدامات وفعالیتهای این مؤسسه می‌باشد.

وی در خصوص نقش سازمان اوقاف در موسسات قرآنی موقوفی ابراز کرد: اوقاف به عنوان حامی و پشتیبانی که موسسات قرآنی می‌توانند به آن تکیه کنند نقش بسزایی دارد و موسسات می‌توانند با وقف از این مزیت اوقاف استفاده کنند.

برزگر در پایان گفت: وقف موسسات قرآنی هم باعث ماندگاری فعالیت‌های قرآنی شده و اوقاف تنها مراقبت و کمک در راه پیشرفت اهداف کرده و این وقف باعث می‌شود که چشم طمع افراد در آینده بدور از موفقیت‌های موسسات قرآنی باشد.

 


تمامی محتویات این سایت متعلق به موسسه موقوفه ثارالله می باشد 1395
طراحی و توسعه توسط Geegle 2021