مؤسسه موقوفه مکتب القرآن ثارالله احیاء کننده سنت وقف قرآنی در کشور است(زمان ارسال: 3/مهر/1395ساعت :53: 31 :14)

حجت الاسلام شرفخانی معاون فرهنگی سازمان اوقاف کشور در مراسم تجلیل 700نفر از حافظان قرآن کریم مؤسسه موقوفه مکتب القرآن ثارالله گفت: مصداق عینی جهاد شبانه روزی و احیاء وقف  و ترویج قرآن کریم همین مؤسسه موقوفه مکتب القرآن ثارالله است چراکه با تلاش و مجاهدت های بی وقفه مربیان و مسئولان دلسوز این مجموعه؛ باعث احیای سنت حسنه وقف در زمینه تبلیغ و ترویج فعالیت های قرآنی در کشور با عنوان تنها مؤسسه موقوفه قرآنی شده است.

وی افزود: آموزش و تدریس قرآن کریم نصیب خوبان جامعه می شود چراکه براساس فرمایش پیامبر گرامی اسلام؛ بهترین امت اسلام کسانی هستند که قرآن را فرامی گیرند و به دیگران یاد می دهند.

حجت الاسلام شرفخانی اظهار کرد: سازمان اوقاف و امورخیریه در زمینه تربیت حافظان و قاریان قرآن کریم درجهت تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی برتربیت ده میلیون حافظ قرآن با ساماندهی و برگزاری منظم  کلاسهای حفظ قرآن در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه سراسر کشور گام برداشته و به حمدالله تاکنون موفقیت های چشمگیری در این راه و امر مقدس حاصل شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امورخیریه کشور عنوان کرد: مؤسسات قوی قرآنی همچون موقوفه مکتب القرآن ثارالله، بازوان قوی سازمان اوقاف در تربیت حافظان قرآن کریم در کشور هستند.

وی اضافه کرد: زیرساخت ها و فضاهای مهیا شده در شهرستان قرآنی لامرد و سایر شعب موقوفه مکتب القرآن ثارالله در سراسر کشور بستر مناسبی برای تبلیغ و ترویج فعالیت های قرآنی و استفاده عموم جامعه از علوم قرآنی و انس بیشتر با قرآن کریم را فراهم کرده است.

حجت الاسلام شرفخانی درپایان؛ از زحمات بی وقفه حجت الاسلام برزگر مدیر و متولی مؤسسه موقوفه مکتب القرآن ثارالله به عنوان  خادم و واقف قرآن کریم تقدیر و تشکر کرد.

 


تمامی محتویات این سایت متعلق به موسسه موقوفه ثارالله می باشد 1395
طراحی و توسعه توسط Geegle 2021