حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) میزبان چهل ونهمین دوره تربیت مربی مهدقرآن ومراکزپیش دبستانی(زمان ارسال: 17/مرداد/1395ساعت :20: 15 :16)

حجت‌الاسلام دکترمنصور برزگر، مدیر مؤسسه موقوفه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) در جمع خبرنگاران گفت: چهل و نهمین دوره آموزش تخصصی تربیت مربی مهد قرآن و مراکز پیش دبستانی از شنبه، 16 مرداد‌ماه جاري در شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) آغاز شده است.
وی افزود: این دوره آموزشی با حضوربیش از 60 نفر از بانوان واجد شرایط که پس از طی مراحل ثبت نام، مصاحبه حضوری و گزینش به مرحله مقدماتی آموزش تربیت مربی مهد قرآن و مراکزپیش دبستانی راه یافته‌اند، در ساختمان مرکزی مؤسسه موقوفه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) خواهد شد و به‌مدت یک هفته ادامه دارد.
دبیر منطقه جنوب اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور اظهار کرد: تسلط بر روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم، دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی فوق دیپلم، حفظ جزء سی‌ام قرآن کریم، داشتن سابقه تدریس در مراکز تربیت کودک، آشنایی با نحوه‌های ارتباط با کودک و حداکثر سن ۳۵ سال از شرایط پذیرش در دوره‌های آموزش تحصصی تربیت مربی مهد قرآن و مراکز پیش دبستانی است.
دکتربرزگر عنوان کرد: شرکت‌کنندگان در دوره آموزشی یاد شده با نحوه تدریس و آموزش قرآن کریم به کودکان به روش‌های داستان، شعر، قصه و نقاشی، علائم کاربردی و اشاره‌ها آشنا خواهند شد و همچنین روش تدریس ۱۳ عنوان کتاب تربیتی، روانشناسی و ارتباط با کودک نیز فرا خواهند گرفت.
عضوبنیاد بین‌المللی حفظ قرآن کریم گفت: تاکنون بیش از 7 هزار نفر از بانوان فعال و مربیان قرآنی در دوره‌های آموزش تخصصی تربیت مربی مهدقرآن و مراکز پیش دبستانی شرکت کرده و موفق به اخذ گواهی تدریس شده‌اند که تعدادی از آنان به‌صورت مستقیم در مراکز مهدقرآن و پیش دبستانی‌های مؤسسه موقوفه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) مشغول به تدریس و فعالیت هستند.
وي ادامه داد: تعداد قابل توجهی از این عزیزان نیز پس از طی مراحل قانونی و گزینش از طریق اداره‌کل آموزش و پرورش استان فارس و سایر استانها اقدام به اخذ مجوز و راه‌اندازی مراکز مهد قرآن و پیش دبستانی تحت حمایت و پوشش مؤسسه موقوفه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) در سراسر کشور کرده‌اند.
یادآورمی‌شود، مؤسسه موقوفه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) با دارابودن بیش از ۳۶۰ شعبه در سراسر کشور یکی از بزرگترین مراکز آموزش و تبلیغ و ترویج قرآن در کشور است که ۱۲۰ شعبه این مؤسسه قرآنی و فرهنگی ویژه مراکز مهد قرآن و پیش دبستانی قرآن محور است.


تمامی محتویات این سایت متعلق به موسسه موقوفه ثارالله می باشد 1395
طراحی و توسعه توسط Geegle 2021