نحوه ثبت نام در طرح ملی «پنجره‌ای به آسمان در محضر قرآن» مکتب‌القرآن اعلام شد(زمان ارسال: 22/تیر/1395ساعت :14: 42 :18)

ثبت نام در نخستین طرح ملی «پنجره‌ای به آسمان در محضر قرآن» مؤسسه موقوفه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) به‌ ۲ صورت حضوری و غیرحضوری در سراسر کشور انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه موقوفه مکتب القرآن ثارالله حجت‌الاسلام والمسلمین منصور برزگر، مدیر مؤسسه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) صبح امروز سه شنبه 11خردادماه در جمع خبرنگاران، با اشاره به اجرای نخستین طرح ملی «پنجره‌ای به آسمان در محضر قرآن» این مؤسسه در سراسر کشور گفت: این طرح برای نخستین بار بارویکرد تربیت حافظان ۵ جزء قرآن طی ایام تابستان به‌همت مؤسسه مکتب‌القرآن اجرا می‌شود.
وی افزود: طرح مذکور با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه، اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور برگزار می‌شود که طی آن داوطلبین ۱۲ سال به بالا می‌توانند از ایام فراغت تابستان خود جهت حفظ قرآن کریم استفاده کنند.

برزگر با بیان اینکه ثبت‌نام این طرح از ۲۰ اردیبهشت‌ماه سال جاری آغاز شده و تا ۲۰ تیرماه ادامه دارد، به نحوه ثبت‌نام در این طرح اشاره کرد و گفت: ثبت‌نام در این طرح به دو صورت حضوری و غیرحضوری انجام می‌شود.


دبیر منطقه جنوب اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور ادامه داد: علاقه‌مندان هم می‌توانند به شعب مؤسسه موقوفه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) در سراسر کشور مراجعه کرده و ثبت‌نام کنند و هم می‌توانند از طریق شماره تماس‌های ۰۷۱۳۲۳۰۲۹۶۴ و ۰۷۱۳۲۳۰۱۰۹۰ ویژه آقایان و همچنین شماره‌های ۰۷۱۳۶۲۷۰۳۴۸ و ۰۷۱۳۲۳۰۱۰۹۱ ویژه بانوان و همچنین شماره‌های ۰۷۱۵۲۷۲۰۸۹۴ و ۰۷۱۵۲۷۲۲۱۷۴ ویژه شعبه شهرستان لامرد و شهرستان‌های جنوب فارس تماس حاصل کنند.

وی اضافه کرد: همچنین علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت مؤسسه www.maktabalquran.ir نیز برای ثبت‌نام غیرحضوری مراجعه کنند که بعد از ثبت‌نام چه به صورت حضوری و چه غیرحضوری برای متقاضیان پیامک ارسال می‌شود و پس از آن باید برای ثبت‌نام تکمیلی به همراه مدارک اولیه کپی شناسنامه، دو قطعه عکس به‌صورت حضوری به یکی از شعب مؤسسه مکتب‌القرآن در نقاط مختلف کشور مراجعه کنند.


برزگر با بیان اینکه این دوره از ۲۰ تیرماه سال جاری آغاز و تا ۳۰ شهریورماه ادامه خواهد داشت، گفت: در این طرح قرآن‌آموزان علاوه بر حفظ ۵ جزء قرآن کریم، با مباحثی نظیر آموزش تجوید، تفسیر و درس اخلاق علما و اساتید برجسته آشنا می‌شوند.

عضو بنیاد بین‌المللی حفظ قرآن همچنین به شرایط شرکت در این طرح اشاره کرد و گفت: شرکت‌کنندگان باید به روخوانی قرآن مسلط بوده و حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم را در طی ایام ماه مبارک رمضان به پایان برسانند و چهار جزء دیگر نیز تا پایان شهریورماه حفظ شود.

وی در ادامه از برگزاری نخستین همایش توجیهی طرح ملی «پنجره‌ای به آسمان در محضر قرآن» طی هفته جاری در شیراز خبر داد و گفت:‌ در این همایش مدیران مراکز و شعب مؤسسه موقوفه  مکتب‌القرآن جهت توجیه اجرای این طرح حضور خواهند یافت ضمن اینکه در این همایش مباحثی پیرامون آیین‌نامه‌ها،‌ نحوه کلاس‌داری، نحوه تعامل با ادارات و برنامه‌ها و غیره ارائه خواهد شد.
یادآور می‌شود، مؤسسه موقوفه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) یکی از بزرگترین مؤسسات کشور است که هم‌اکنون دارای ۳۶۰ شعبه در ۲۲ استان است.


تمامی محتویات این سایت متعلق به موسسه موقوفه ثارالله می باشد 1395
طراحی و توسعه توسط Geegle 2021