قبولی ۹۰ درصدی قرآن‌آموزان مکتب‌القرآن در آزمون تربیت حافظان اوقاف(زمان ارسال: 18/تیر/1395ساعت :21: 53 :17)

گروه فعالیت‌های قرآنی: مدیر مؤسسه موقوفه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) از قبولی ۹۰ درصدی حافظان و قرآن‌آموزان این مؤسسه در چهارمین دوره طرح تربیت حافظان و قاریان قرآن سازمان اوقاف و امورخیریه در سال جدید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، حجت‌الاسلام منصور برزگر، مدیر مؤسسه موقوفه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) از قبولی ۹۰ درصدی حافظان و قرآن‌آموزان این مؤسسه در چهارمین دوره طرح تربیت حافظان و قاریان قرآن سازمان اوقاف و امورخیریه در سال جدید خبر داد.
وی افزود: از ابتدای طرح تربیت حافظان و قاریان قرآن کریم، مؤسسه موقوفه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) در کنار سازمان اوقاف و امورخیریه بوده و همکاری تأثیرگذاری با این سازمان در سراسر کشور داشته است.
برزگر تصریح کرد: در سال گذشته بیش از ۳ هزار نفر در طرح تربیت حافظان قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه از سوی مؤسسه موقوفه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) در سراسر کشور ثبت نام و شرکت کردند.
دبیرمنطقه جنوب اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه در سال گذشته با سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: کلاس‌های روخوانی و روانخوانی، ترجمه و مفاهیم و حفظ ترتیبی و موضوعی قرآن کریم در ۳۶۰ شعبه موسسه موقوفه مکتب القرآن ثارالله(ع) با بهره‌گیری از اساتید و مربیان مجرب برگزار خواهد شد.
برزگر عنوان کرد: تاکنون بیش از ۸ هزار حافظ  قرآن اعم از حافظ یک تا ۳۰ جزء قرآن کریم را در ۲۲ استان کشور توسط مربیان و اساتید مؤسسه موقوفه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) تربیت شده‌اند.
وی اظهار کرد: تعدادی از این حافظان که موفق به حفظ کل قرآن کریم شده‌اند هم‌اکنون به عنوان مدرس قرآن کریم در شعب موسسه در نقاط محروم و سایر مراکز موسسه مشغول به فعالیت هستند.
عضو بنیاد بین‌المللی حفظ قرآن کریم گفت: طرح‌های آموزش حفظ قرآن کریم در قالب حفظ یکساله، سه ساله، حفظ موضوعی و حفظ دانش‌آموزی ویژه ایام فراغت تابستان نوجوانان در شعب مؤسسه موقوفه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) برگزار می‌شود.
یادآور می‌شود، مؤسسه موقوفه مکتب‌القرآن ثارالله با دارا بودن بیش از ۳۶۰ شعبه در سراسر کشور یکی از بزرگترین مجموعه‌های قرآنی و فرهنگی کشور محسوب می‌شود.

 


تمامی محتویات این سایت متعلق به موسسه موقوفه ثارالله می باشد 1395
طراحی و توسعه توسط Geegle 2021