بیانیه مشترک علمای شیعه و سنی انگلیس در حمایت از «عیسی قاسم»(زمان ارسال: 10/مرداد/1395ساعت :05: 16 :17)

بیانیه مشترک علمای شیعه و سنی انگلیس در حمایت از «عیسی قاسم»

خبرگزاری شبستان : علمای شیعه و سنی انگلیس با انتشار بیانیه ای مشترک حمایت خود را از آیت الله «شیخ عیسی قاسم» اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از المسلة، علمای شیعه و سنی انگلیس در بیانیه ای مشترک حمایت خود را از آیت الله شیخ«عیسی قاسم» مرجع برجسته شیعیان در بحرین اعلام و تاکید کردند: دادگاه بحرین  شیخ عیسی را به برپایی بدون مجوز مراسم دینی و جمع آوری پول برای حمایت از تروریسم متهم کرده است.

در این بیانیه که آیت الله «سید فاضل میلانی» رئیس مرکز اسلامی خویی در لندن، «مولانا شاهد رضا» امام جماعت مسجد لیسستر و «احمد نذار بیک » از اعضای شورای سنی – حنفی انگلیس و «سید محمد موسوی» رئیس اتحادیه جهانی اهل بیت امضا کردند، تاکید کردند: بسیاری از کسانی که داخل یا خارج از بحرین هستند، می دانند که شیخ عیسی قاسم یک رهبر دینی است که طی سالهای متعدد علیه افراط گرایی و فرقه گرایی فعالیت می کند و همه تلاش خود را به منظور تقویت وفاق اجتماعی و دمکراسی و نزدیکی حرکت های شهروندی و اجتماعی با یکدیگر به کار می گیرد.

 این بیانیه تاکید دارد که رفتارهای غیرقانونی آل خلیفه با سرکوب حقوق شهروندی مخالفان انجام می گیرد و لغو تابعیت مخالفان به دلایل فرقه ای تنها بیانگر فساد و دیکتاتوری رژیم آل خلیفه است.

در این بیانیه آمده است که ما به عنوان نمایندگان شیعه و سنی در جامعه انگلیس از دولت بحرین می خواهیم تا خویشتن دار باشد و بر ضرورت اعطای فضایی آزاد به گروه های مخالف و دست کشیدن از سیاست جنجال برانگیر تفرقه تاکید داریم.

امضاء کنندگان این بیانیه بر وحدت و دوستی بین ملت بحرین فراخواندند و از دولت بحرین خواستند تا با شهروندان شیعه در بحرین تعامل عادلانه داشته باشند و به حقوق شهروندی و علمای دینی احترام بگذارد و درهای گفتگو را برای حل مشکلات کنونی باز بگذارند.

 


تمامی محتویات این سایت متعلق به موسسه موقوفه ثارالله می باشد 1395
طراحی و توسعه توسط Geegle 2021